0,0 °C
0,0 km/h
0000,0 hPa    
Kontakt: 56 45 06 100 / Pogotowie cieplne: 993

Lekcje Ciepła – O cieple i rozsądnym z niego korzystaniu. Zajęcia w przedszkolach i szkołach podstawowych.

„Lekcje Ciepła” w Grudziądzu to część ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i dostawców ciepła systemowego, która jest realizowana od 2013 roku. Na terenie całej Polski dotychczas zajęciami objętych zostało ponad 500 tysięcy uczniów. Zajęcia dla najmłodszych powstały przy wsparciu fundacji Montessori Bona Ventura w Szczecinie. Projekt ten został wyróżniony w 2019 roku przez Komisję Europejską jako jeden z 12 najlepszych programów w ramach konkursu doceniającego oddolne inicjatywy wspierające poszanowanie energii, podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii. To pierwszy polski projekt, który znalazł się w tym prestiżowym konkursie. Program skierowany do dzieci i młodzieży, razem z dwoma innymi projektami zagranicznymi, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Youth”. Ponadto, „Lekcje Ciepła” otrzymały srebrny medal w krajowym konkursie Power of Content Marketing Awards w kategorii Content Marketing Edukacja.

Od 2022 roku OPEC GRUDZIĄDZ przeprowadził „Lekcje Ciepła” w 15 przedszkolach, a od 2023 roku zajęcia edukacyjne realizowane są również w klasach I-III szkół podstawowych na terenie Grudziądza.

Jak powstaje ciepło i prąd? Jak nim racjonalnie gospodarować, jednocześnie dbając o środowisko?

Zajęcia poszerzają wiedzę uczniów w obszarze edukacji ekologicznej, a w szczególności zagadnień związanych z kwestiami produkcji i oszczędzania energii, powstawania zanieczyszczeń powietrza, a także dbania o zasoby i środowisko. „Lekcje Ciepła” zostały opracowane z myślą o najmłodszych. Zajęcia pełne są obrazowych przykładów, doświadczeń i pobudzających wyobraźnię porównań. Wysoką jakość treści pochwalił Wojciech Dindorf, fizyk i matematyk, który opiniuje podręczniki szkolne.

Wszystkie klasy uczestniczące w projekcie otrzymają od nas również Zeszyty Ćwiczeń pełne łamigłówek, kolorowanek oraz krzyżówek. Książeczki są nowatorskim opracowaniem stworzonym przez pracowników OPEC Grudziądz. Rozszerzają i utrwalają wiedzę przekazywaną podczas zajęć opowiadając o działaniu systemów ciepłowniczych. Ponadto uczniowie otrzymają drobne upominki oraz specjalne dyplomy za uczestnictwo w zajęciach.

Jak wziąć udział w zajęciach?

Szkoły Podstawowe z terenu Grudziądza zainteresowane przeprowadzeniem zajęć przez OPEC GRUDZIĄDZ w klasach I-III zapraszamy do kontaktu:

Telefon kontaktowy

56 45 06 188

Adres e-mail

bok@opec.pl

Lokalizacja

ul. Budowlanych 7
86-300 Grudziądz

Skontaktuj się za pomocą formularza kontaktowego

a my odezwiemy się z propozycją przeprowadzenia zajęć.    Dziękujemy wszystkim placówkom biorącym udział w naszych zajęciach za wspólnie spędzony czas.
    Skip to content